Usługi brukarskie i płoty

Usługi brukarskie i płoty

Nowoczesne bruki

Zauważalny jest stałe narastający trend na budownictwo nowoczesne. Regularne formy, minimalistyczny układ oraz stonowane barwy to wytyczne do zaprojektowania nawierzchni otaczającej nowoczesny obiekt. Współczesne bruki utrzymane są w chłodnej tonacji oraz geometrycznym kształcie, zwykle w odcieniach szarości. Aktualnie bardzo popularne są betonowe, wielkowymiarowe płyty. Nowoczesne bruki sprawdzają się w ogrodach nowoczesnych i skandynawskich.

Starobruki kamienne

Nawierzchnią trwałą, dystyngowaną i ponadczasową jest starobruk kamienny. Materiały dostępne są w różnorodnych odcieniach oraz wymiarach. Ten typ nawierzchni sprawdza się w ogrodach rustykalnych i angielskich. Przy tworzeniu tego rodzaju bruku bardzo istotne jest prawidłowe przygotowanie podłoża oraz fachowe ułożenie materiału.

Schody kamienne

Jeśli posiadasz w ogrodzie nierówności terenu bądź chcesz odnowić stopnie wejściowe do domu warto rozważyć wykonanie schodów kamiennych. Schody kamienne są trwałym i efektownym rozwiązaniem. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i wykończeniu powierzchni materiału nie stanowią zagrożenia podczas użytkowania.

Budowa płotów

Płot w ogrodzie spełnia wiele funkcji. Może zasłaniać szpecące elementy ogrodu takie jak kompostownik, warzywnik czy oczyszczalnię. Służy również do zakrywania nieestetycznych obszarów sąsiadujących z ogrodem. Jednak jego podstawową funkcją jest stworzenie odczucia intymności przez wygrodzenie granic Naszej posesji. Wizytówką każdego ogrodu jest bez wątpienia ogrodzenie, warto więc zadbać by było estetyczne wykonane oraz dopasowane do charakteru okolicy i architektury budynku. Prócz aspektu wizualnego, należy również dopilnować by tłumiło hałas oraz chroniło przed nieproszonymi gośćmi. Nie oznacza to jednak, że ogrodzenie musi być masywne i wysokie, wystarczy, że będzie miało odpowiednią konstrukcję i stopień ażurowości.